PR Články

zpět na seznam článků

Žehličky na vlasy

Rovnání vlasů je v dnešní době docela módní záležitost. Můžeme se rozhodnout, jakým způsobem si vlasy narovnáme.
Buď navštívíme kadeřnický salon, kde si můžeme nechat narovnat vlasy chemickou cestou tzv. permanentní narovnání
nebo si můžeme vlasy rovnat pomocí žehličky na vlasy.
První způsob využívá k narovnání chemické přípravky tzv. narovnávací trvalá a je nutné navštívit kadeřnický salón.
Výhodou je narovnání, které má delší životnost, ale odrosty se nám budou zase kroutit, takže další návštěva salónu nás nemine.Nevýhodou je chemický zásah, po kterém není možné hned vlasy barvit oxidační barvou na vlasy, ale pouze tónovat. Další otázkou je cena.
Druhý způsob, žehlení, je jednodušší a cenově dostupnější, a je možné si vlasy žehlit doma.
U tohoto způsobu je třeba připomenout, že vlasy jsou vystaveny vysoké teplotě, narovnání má poměrně krátkou životnost,  hlavně, pokud po vyžehlení jsou vlasy vystavené nadměrné vlhkosti např. vliv počasí. Taky se nedoporučuje vlasy žehlit denně.Vliv vysoké teploty se dá eliminovat některým přípravkem, který chrání vlasy proti nadměrné teplotě.Například Wela High Hair Flat Iron Spray, Schwarzkopf Osis Flatliner nebo Subrina Straightener. Tyto přípravky použijeme i při fénování.
K dosažení dobrého výsledku je nutné mít kvalitní žehličku. Při výběru si dáme pozor na levné neprofesionální žehličky, které nemají dostatečný výkon (při začátku žehlení pramenu má žehlička 200 stupňů, na konci už jen 180°stupňů). Velkou výhodou jsou žehličky na vlasy s regulovatelnou teplotou, hlavně, pokud máte vlasy slabší a je nutné teplotu snížit.Dnes je na trhu dostatek kvalitních žehliček na vlasy v profesionální kvalitě, které zaručí požadovaný výsledek.