Karavany, obytné přívěsy - články, testy, recenze

Mini Cooper S Clubman Airstream: video + fotogalerie

Pokud se aspoň trochu zajímáte o karavany a obytné přívěsy, určitě vám jméno Airstream něco řekne. Spojení Airstreamu s Mini Clubman má na svědomí právě americký výrobce karavanů Airstream, který se dohodl na spolupráci s dánským výrobcem nábytku – firmou Republic of Fritz Hansen.

Je zvláštní, jak se Mini Cooper S Clubman svými protáhlými zakulacenými tvary k designu obytného přívěsu Airstream hodí.

Jaký přívěs lze táhnout za osobním autem? Jaké jsou maximální hmotnosti?

Základní pravidla pro spojovatelnost vozidel do soupravy stanoví §14 vyhl. č. 341/2002 Sb. takto (další výklad se bude týkat pouze vozidla kategorie M1, tj. běžného osobního auta):“

 

V rusku mají silniční trajekty

Určitě jste už někdy viděli obrázky z ruských silnic. Těmi silnicemi myslíme dlouhé rozbahněné úseky, na nichž dokáže zapadnout i kdejaký offroad. Takové kaliště je ideálním místem pro divoká prasata, nikoliv však pro auta. O problémech s bahnem jsme konec konců nedávno psali.

Několik chytráků ale přišlo s geniálním nápadem. Vezmou náklaďák s pohonem všech kol, přívěs a auta bahnem provezou. Řidiči se tak nemusí bát, že zapadnou nebo že si nadměrně znečistí svůj vůz. Říkají tomu silniční trajekt.